Këshilli i Sigurimit debaton për Kosovën më 25 gusht
Pëlqej
KS i Kombeve të Bashkuara më 25 gusht do të shqyrtojë situatën në Kosovë, në bazë të raportit të Ban ki-Moon.

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban-Ki-Moon ka vlerësuar se kanë mbetur pa u zbatuar disa marrëveshje të arritura mes Kosovës dhe Serbisë.

Këshilli i Sigurimit, përgjatë këtij viti, kryesohet nga Britania e Madhe. /albeu.com/
Shtuar më 06/08/2014, ora 15:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori