Këshilli i OKB-së zgjat qëndrimin në Afganistan
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka vazhduar mandatin e misionit të tij në Afganistan, të njohur si UNAMA. Mandati është zgjatur deri më 23 mars, 2012. UNAMA është një mision civil që përfshin rreth 1,500 persona, të cilët punojnë në tri fusha kryesore: zhvillim, rindërtim dhe luftën kundër trafikut të drogës. /albeu.com/
Shtuar më 22/03/2011, ora 19:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori