Kerry: Po bëhemi të gjithë bashkë kundër ISIS
Pëlqej
Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry tha se po bashkohen të gjitha shtetet perëndimore dhe demokratike kundër grupit ekstremist ISIS.

Kerry tha se është i inkurajuar nga fakti që shumë shtete i kanë thënë "Po" Amerikës për ta sulmuar grupin terrorist ISIS.

Por, sekretari Kerry tha se Uashingtoni nuk do t’i koordinoj sulmet ajrore me forcat e qeverisë së Sirisë.

Këto fjalë Kerry i ka thënë vetëm pak çaste pasi Amerika vrau pengun britanik, David Haines./albeu.com/
Shtuar më 14/09/2014, ora 17:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori