Kerry: Për Sirinë zgjidhja është politike, jo ushtarake
Sekretari i Shtetit John Kerry mendon se zgjidhja e konfliktit nuk është ajo ushtarake, por ajo politike. Kerry kete koment e beri gjatë konferencës së përbashkët të shtypit në Londër me homologun britanik William Hague

"SHBA, presidenti Obama dhe unë vetë kemi bindjen se fundi konfliktit në Siri kërkon një zgjidhje politike. Nuk ka zgjidhje ushtarake dhe nuk kemi asnjë dyshim për këtë", deklaroi Kerry gjatë një konference të përbashkët shtypi në Londër me homologun e tij britanik, William Hague. /albeu.com/
Shtuar më 09/09/2013, ora 15:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori