KE kërkon nga Ukraina zgjedhje të lira
Këshilli i Evropës
Sekretari i përgjithshëm i Këshillit të Evropës Torbjorn Jagland u kërkoi autoriteteve në Kiev, që të zhvillojnë zgjedhjelira dhe të ndershme parlamentare në muajin tetor.

Ai tha se komuniteti ndërkombëtar do të përcjellë nga afër zgjedhjet dhe se ato do të luajnë një rol në imazhin e Ukrainës. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2012, ora 18:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori