Karkalecat pushtojnë Rusinë, shihni çfarë po ndodh (VIDEO)
Kamerat nga një kamion filmuan një tufë të tmerrshme të karkalecëve të cilët pushtojnë një hapsirë të madhe në një vend në Rusi.

Fillimisht nga pamja duket sikur të ishtë një stuhi e rërës, por brenda pak sekondave bëhet e qartë se ajo në fakt ishe një pushtim masiv i karkalecëve, transmeton lajmi.net.

Është raportuar se të paktën 112,000 hektarë janë prekur nga ky insekt i pangopur dhe ka dëmtuar shumë të mbjellurat.

Kjo nuk ka bërë dallim as pemët as shkurret dhe as barin, ato kanë dëmtuar çdo gjë të ngrënshme. /albeu.com/
Shtuar më 27/07/2017, ora 14:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori