Kapet banda e drogës në Itali, mes tyre dhe një shqiptar
Policia italiane ka zbuluar një laborator kokaine në Frozinone të Italisë, dhe ka vënë në pranga 7 persona, mes të cilëve edhe një shtetas shqiptar me inicialet M.E, 29-vjeç.

Sipas policisë, banda përfitonte 300 mijë euro çdo muaj.

Medieve italiane transmetojnë se gjatë operacionit janë sekuestruar 11 kg kokainë e përzier, e cila do të bëhej gati për treg.

Pothuajse çdo ditë, policia italiane arreston banda kriminale përmes kufirit detar dhe sekuestron sasi të ndrshme droge.
/albeu.com/
Shtuar më 16/10/2016, ora 13:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori