Kandic: Te behet presion mbi Serbine per te humburit
Albeu.com
"Tani duhet klimë, në të cilën, përmes së vërtetës dhe drejtësisë mbi të kaluarën, mund të ndërtohen raporte normale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë", thotë Natasha Kandiç, drejtore e Fondit për të Drejtën Humanitare.
Ajo shtoi se nuk ka vullnet politik, as lokal, as rajonal e as ndërkombëtar, për t’i hapur të gjitha burimet e informatave për gjetjen e personave të zhdukur në Kosovë.
Shtuar më 02/05/2010, ora 23:44
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori