Kanada/ I dyshuar për terrorist vritet nga policia
Një 24-vjeçar, Aaron Driver, është vrarë nga policia kanadeze gjatë një operacioni anti-terrorizëm në Strahroy, 225 kilometra në jug-perëndim të Torontos.

Sipas shërbimeve sekrete, ai ishte duke planifikuar një sulm vetëvrasës me një autobombë në një zonë publike.

I riu ishte arrestuar në vitin 2015">2015 për shkak të mbështetjes që i kishte dhënë Shtetit Islamik në platformën “Telegram”.

Policia ka deklaruar se gjatë operacionit, i riu kishte shpërthyer një bombë, duke plagosur një person dhe po përgatitej t shpërthente një tjetër. /albeu.com/
Shtuar më 11/08/2016, ora 16:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori