Kalifornia tronditet nga një tërmet i fuqishëm
Një tërmet me magnitutë 6 ballë është regjistruar sot në veri të Kalifornisë, më saktë në San Françisko.

Tërmeti ka rënë gjatë mesnatës dhe burimet e para raportojnë se nuk ka të lënduar.

Sipas asaj që është transmetuar nga Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara (USGS), epiqendra e tërmetit ishte 10.8 km thellësi në Kanionet e Amerikës.

Pas tërmetit, shumica e njerëzve kanë dalë nga shtëpitë ku banojnë, ndërsa ekipet e shpëtimit kanë dalë në terren. /albeu.com/


Shtuar më 24/08/2014, ora 16:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori