Kaliforni, mbi 2 mije te evakuuar nga zjarret
Albeu.com
Megjithë përpjekjet e zjarrëfikësve, zjarret ende vazhdojnë të përhapen pranë qytetit të vogël të Santa Kruzit në Kaliforni, duke krijuar re të bardha tymi në qiell dhe zjarrëfikësit ende po vazhdojnë përpjekjet për të përmbajtur flakët. Rreth 7000 akra janë djegur në malet e thata bregdetare që kur zjarri filloi të mërkurën e 12 gushtit. Më shumë se 2 mijë njerëz janë detyruar të largohen, duke zbrazur kantinat e verës dhe shtëpitë e thjeshta.
Shtuar më 16/08/2009, ora 16:15
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori