Kajro: Rritet numri i viktimave
Protesta në Egjipt (Foto: AFP)
Ka arritur në 38 numri i personave që kanë humbur jetën gjatë dy ditëve të fundit në protestat antiqeveritare në Egjipt. Autoritetet shëndetësore njoftojnë edhe për 2.000 të plagosur.

Protestat kundër regjimit të presidentit Hosni Mubarak kanë vazhduar dhe sot, ndërsa kabineti qeveritar i Egjiptit ka dhënë zyrtarisht dorëheqje.
Shtuar më 29/01/2011, ora 15:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori