Juncker "tapë" në samitin e NATO-s (VIDEO)
Presidenti i Komisionit Evropian Jean Claude Juncker mbrëmë para mbrëmjes se liderëve të NATO-s ka humbur balancën dhe disa herë u pa të ecte i pasigurt, shkruan Asociated Press.

Juncker u pengua në një shkallë ku presidenti i Finlandës dhe Ukrainës, u panë ta ndihmonin që të qëndrojë në këmbë, e po ashtu edhe kryeministri holandez Mark Ruth.

Juncker ka thënë se vuan nga ishiasi, sëmundje kjo nga e cila ndonjëherë ndikon në ecjen e tij. Kryeministri i Portugalisë Antonio Costa ka thënë se Juncker është ankuar për dhimbje në shpinë. Ndërsa nga kabineti i Jean Claude Juncker nuk kanë dashur të komentojnë për këtë duke cituar privatësinë.

Gjithsesi Juncker njihen që perosn që konsumon alokolin, dhe me shumë mundsi ai ka qenë i pirë.

Ai është parë edhe herë të tjera nën efektin e alkolit nëpër samite.
Shtuar më 12/07/2018, ora 18:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori