Josipoviq: Arsyet e Tadiqit, irracionale
Albeu.com
Presidenti i ri i Kroacisë, Ivo Josipoviq ka vlerësuar si irracional arsyen për shkak të së cilës presidenti i Serbisë, Boris Tadiq nuk ka udhëtuar në Zagreb në ceremoninë e inaugurimit të tij të enjten, më 18 shkurt.
Për fat të keq, më duhet të konstatojë se arsyeja për të cilën Tadiq nuk ka ardhur në Zagreb e konsideroj plotësisht irracionale, sepse çështja e raportit ndërmjet Kosovës e Serbisë është krejtësisht jashtë politikës kroate. Ne as mundemi, as nuk duam të ndikojmë në raportet serbo-kosovare”, deklaroi Josipoviqi për “Jutarnji list”.

Ai ka shtuar se Kroacia qëndrimin e saj ndaj Kosovës e ka shprehur me njohjen e saj dhe nga kjo “nuk heqë dorë”.
Shtuar më 20/02/2010, ora 22:27
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori