Jordania ekzekuton 11 të dënuar 8 vjet pas pezullimit të dënimit me vdekje
Ministria e Brendshme e Jordanisë të dielën njoftoi zbatimin e vendimeve të ekzekutimit kundër 11 të dënuarve, të cilët ishin në pritje të denimit me vdekje me akuzat për vrasje, 8 vjet pas pezullimit të vendimit për dënim me vdekje, raporton Anadolu Agency (AA).

"Dënimet me vdekje janë lëshuar nga Gjykata e Lartë Penale e vendit mbi akuzat për vrasje", tha zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme Ziad Zubi në një deklaratë për shtyp, shkruan Express.

"11 të dënuarit u ekzekutuan pasi që Gjykata e Kasacionit miratoi vendimet dhe pas përmbushjes të gjitha procedurave ligjore të parashikuara në Kodin e Procedurës Penale," tha Zubi.

Zëdhënësi nuk dha shpjegime për përkatësinë nacionale të denuarëve, si dhe mënyren më të cilën është kryer denimi me vdekje./albeu.com/
Shtuar më 21/12/2014, ora 12:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori