E FUNDIT/ Prokuroria kërkon 8 muaj burg për Tom Doshin
Jep dorëheqjen lideri socialist i Francës
Pëlqej
Lideri socialist i Francës Jean-Christoph Cambadelis ka dhënë dorëheqje pas humbjes që partia e tij sot ka përjetuar gjatë raundit të dytë të zgjedhjeve parlamentare.

"Triumfi i partisë së presidentitn Emanuel Macron është e padiskutueshme, humbja e së majtës është e pashmangshme dhe humbja e partisë socialiste është e pakthyeshme", ka deklaruar mbrëmë Cambadelis. /albeu.com/
Shtuar më 19/06/2017, ora 10:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori