Jep dorëheqje ministrja britanike: Nuk e duroj dot politikën mbi Gazën
Ish-kryetarja e Partisë Konservatore, Sayeeda Warsi, baroneshë dhe pjesëtare e Dhomës së lordëve që nga viti 2007-të, ka dhënë dorëheqje sot nga posti i saj si nën-sekretare e Punëve të Jashtme.

Arsyeja që ka paraqitur ajo për këtë dorëheqje është se nuk mund më të durojë politikën e jashtme të Britanisë së Madhe për konfliktin në Gaza.

"Me keqardhje të madhe, këtë mëngjes i kam shkruar kryeministrit dhe i kam dorëzuar dorëheqjen time. Unë nuk mund ta duroj më politikën e qeverisë në Gaza", shkroi Warsi në Tuitter. /albeu.com/
Shtuar më 05/08/2014, ora 16:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori