Jep dorëheqjen ambasadorja amerikane në OKB
Ambasadorja e SHBA-së në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, gjatë ditës së sotme i ka ofruar dorëheqjen e saj presidentit të SHBA-së, Donald Trumpit.

Rreth kësaj çështjeje, Sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, deklaroi se "Presidenti Trump dhe Ambasadorja Nikki Haley do të takohen nesër në Zyrën Ovale në orën 10:30 të mëngjesit.

Sipas saj pas takimit do të bëhen të ditura detajet e tjera.


Shtuar më 09/10/2018, ora 16:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori