Japonia tronditet nga tërmeti
Në Japoni është përhapur frika dhe paniku pas një tërmeti të fortë që ka rënë në verilindje të Japonisë. Sipas autoriteteve lëkundjet e tërmetit kishin një magnitudë prej 6.8 ballë ndërsa kspertët kanë lëshuar alarmin për një tsunam.


Nga tërmeti nuk janë raportuar të vdekur deri më tani ndërsa epiqendra e tij është regjistruar në ujrat e paqësorit përballë ishullit Hokaido. Metereologët kanë parashikuar një tsunami i vogël, ku dallgët do të arrijnë lartësinë deri në 50 cm. /albeu.com/
Shtuar më 14/03/2012, ora 12:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori