Japonia mbyll konsullatën e nderit në Shkup, pritet të hapë ambasadën
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Nga Regjistri Qendror i Maqedonisë kanë bërë me dije se konsullata e nderit e Japonisë në Shkup nuk do të funksionojë më.

Lajmin e ka bërë publike Ministria e Punëve të Jashtme, e cila pritet që të hapet deri në fund të janarit.

Në takimin e prillit ndërmjet ministrit të jashtëm, Nikolla Poposki, me ambasadorin japonez për Maqedoninë, me qendër në Vjenë, Makoto Taketoshi, u paralajmërua hapja e ambasadës japoneze në Maqedoni. /albeu.com/

Shtuar më 11/01/2017, ora 14:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.