Japonia blen detyrimet e shtetit kinez
Japonia do të blejë detyrimet e Kinës në kuadër të riforcimit të shkëmbimeve financiare mes dy fuqive aziatike. Lajmi është dhënë nga ministri japonez i Financave, Jun Azumi cili nëpërmjet një konferencë shtypi deklaroi se ky ved ka marrë miratimin nga autoritetet kineze për blerjen e detyrimeve të shtetit me një vlerë prej 10,3 miliardë dollarësh.

Kjo blerje vjen pas një sërë marrëveshjesh financiare të arritura mes Tokios dhe Pekinit në fund të muajit dhjetor 2011. /albeu.com/
Shtuar më 13/03/2012, ora 10:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori