Japoni, shkon në 60 numri i viktimave
Shkon në 60 numri i viktimave të tërmetit ose tsunamit që goditi Japoninë gjatë mëngjesit janë konfirmuar, ndërsa numri i të humburve është ende i pacaktuar.
Lajmin e raportuan së fundmi mediat japoneze, duke iu referuar burimeve zyrtare të emergjencës.

Bilanci tragjik pritet të jetë shumë më i lartë, ndërsa një numër ndërtesash kanë rënë dhe zjarre kanë shpërthyer në disa qytete.

Përparimi i ujrave të tsunamit dhe bllokimi i plotë i sistemit të transportit në vend ka bërë që puna e shërbimeve të shpëtimit të avancojë me shumë ngadalësi.


Bilanci tragjik i kësaj dite besohet të jetë shumë më i lartë, pasi disa godina janë shembur dhe zona të tjera janë përfshirë nga zjarri në Japoni, ku uji i detit vazhdon të avancojë në brendësinë e tokës. /albeu.com/
Shtuar më 11/03/2011, ora 11:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori