Japoni, konfirmon 8600 persona të vdekur
Tsunami
Agjencia Kombëtare e Policisë në Japoni ka deklaruar se ka shqetësime se numri i të vdekurve nga tërmeti dhe cunami mund ta kalojë shifrën prej 18 mijë personave. Policia tha se aktualisht është konfirmuar se nga tërmeti dhe cunami, kanë humbur jetën 8600">8600 persona, ndërsa 12800 të tjerë konsiderohen të zhdukur.

Njëherësh, inxhinierët kanë vazhduar të punojnë në evitimin e shkatërrimit atomik në centralin Fukushima, në pjesën verilindore të Japonisë, ku reaktorët e tej nxehur kanë shkaktuar rrjedhje të rrezatimit dhe kanë nxitur shqetësime për helmimin e ushqimit dhe të ujit. /albeu.com/
Shtuar më 21/03/2011, ora 11:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori