Japoni, 18 të vdekur nga rrëshqitjet e tokës (FOTO-LAJM)

Rrëshqitje masive të tokës si pasojë e shirave të dendura që kanë rënë orët e fundit kanë shkaktuar 18 të vdekur në Hiroshima të Japonisë. Një zëdhënës i shërbimit të emergjencës tha se numri i viktimave mund të jetë më i lartë, pasi situata nuk është vënë në kontroll dhe shumë persona janë të humbur.

Sipas mediavehuaja të paktën edhe 23 të tjerë janë shpallur të zhdukur. Pamjet e transmetuara tregojnë shtëpitë e shkatërruara tërësisht nga rrëshqitjet e tokës. /albeu.com/
Shtuar më 20/08/2014, ora 12:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori