Ja videoja nga arrestimi i xhihadistëve të Kosovës në Itali (VIDEO)
Policia italiane ka publikuar pamjet e bastisjes së banesave dhe më pas arrestimit të shtetasve nga Kosova, Fisnik Bekaj, 24 vjeç, Dakë Haziraj 25 vjeç dhe Arjan Babaj të cilët dyshohen se kanë planfikuar të kryenin një sulm terrorrist në Venecia të Italisë.

Pos tyre, si i përfshirë në këtë rast është arrestuar edhe një i mitur, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur.

Nga bisedat telefonike të përgjuara, të dyshuarit janë regjistruar duke festuar sulmin terrorist të javës së kaluar në Londër, ku Khalid Masood 52 aksidentoi me automjet rreth 40 kalimtare në urën në Londër, ku dhe humbën jetën 4 prej tyre. /albeu.com/
Shtuar më 30/03/2017, ora 16:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori