Ja si shpërtheu raketa para nisjes në Qendrën Hapësinore në SHBA (VIDEO)
Ky është momenti i shpërthimitqendrën hapësinore “Kenedi” në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës që ndodhi ditën e sotme.

Ngjarja ndodhi pak para se kompania ‘SpaceX’ të lëshonte një raketë hapësinore që do të dërgonte një satelit në hapësirë.

Shkaku i shpërthimit nuk ishte i qartë dhe ende nuk dihet nëse ka të lënduar.

Space X ka përdorur raketat e saj Falcon-9 për të marrë furnizime për në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar. /albeu.com/
Shtuar më 01/09/2016, ora 20:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori