Ja se çfarë bukurish përrallore humbet Britania nëse Skocia shpall pavarësinë (FOTO LAJM)

Skocia mund ta shpallë pavarësinë e saj javën e ardhshme.

rast se skocezët i thonë "Po" ndarjes nga Britania e Madhe, atëherë britanikët nuk mund më të krenohen për bukuri të mahnitshme natyrore.

Këto foto janë marrë në Skoci, një vend që ka kështjella të larta, qendra historike mesjetare, male dhe liqene tejet mahnitës.

Në mesin e tyre është dhe Kështjella e Edinburgh-ut, e cila ka rezultuar të jetë qyteti me më shumë fantazma në të gjithë Europën.

Ka dhe shumë kështjella të tjera që nga mesjeta, të mbushura me histori nga më intrigueset.

rast se më 18 shtator skocezët i thonë "Po" referendumit për pavarësi, Britania e Madhe humbet një sërë perlash natyrore dhe historike. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2014, ora 14:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori