Ja në ç'masa sigurie votoi Erdogani (FOTO LAJM)

Turqia zhvilloi dje Zgjedhjet Lokale, të cilat janë fituar nga partia e kryeministrit Recep Tayyip Erdogan, AKP (Partia për Drejtësi dhe Zhvillim).

Edhe vetë kreu i qeverisë, i akuzuar shumë javët e fundit për afera korruptive dhed skandale të tjera, përdori votën e tij. Ai votoi në shkollën fillore "Saffet Çebi" në Uskudar, Stamboll, por ajo që ra më shumë në sy ishin masat e larta të sigurisë.


Përveç super-eskortës që e shoqëron gjatë gjithë kohës, Erdogan mbrohej edhe nga forca të shumta policore, forcat speciale dhe agjentë të shërbimeve sekrete. /albeu.com/
Shtuar më 31/03/2014, ora 15:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori