Ja mizoritë që ka kryer Bashar Al Assad
Pëlqej
Një komision i OKB-së ka kryer hetime në terren dhe ka arritur në përfundimin se krimet më të mëdha njerëzore në Siri janë kryer nga qeveria e kryesuar nga Bashar Al Assad.

Shefi i komisionit të OKB-së, Paulo Sergio Pinheiro, ka raportuar sot në Këshillin për të drejtat e njeriut të Kombeve të Bashkuara në Gjenevë, duke thënë se ekzekutivi i Damaskut është fajtori kryesor për vrasjen e mijërave civilëve, raporton Rel.

Kombet e Bashkuara thonë se që nga marsi i vitit 2011-të, kur edhe ka nisur konflikti e deri më sot në Siri janë vrarë mbi 190 mijë persona. /albeu.com/
Shtuar më 16/09/2014, ora 13:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori