Vetëm 50 vjeç, COVID-19 i merr jetën mamisë në Elbasan
Ja karikatura provokuese që mund të ketë sjellë sulmin
Si për ironi të fatit, në numrin e sotëm të revistës "Charlie Hebdo" ka qenë e vizituar një karikaturë ku shfaqet një person sikur të jetë terrorist.

Ai "pyetet" se deri kur Franca do të goditet nga ndonjë sulm terrorist dhe "përgjigja" është "Prit se ka kohë deri në fund të janarit".

Ka qenë kjo karikatura më e fundit nxitëse e hedhur nga karikaturistët e revistës që mund të ketë provokuar jo pak aktin e sotëm.

Dhe, si për koecidencë autori i karikaturës Stephane Charbonnier u ekzekutua sot.

Ai kishte marrë disa herë paralajmërime që të mos bënte më të tilla karikatura me mesazhe fyese./albeu.com/


Shtuar më 07/01/2015, ora 17:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori