Ja çfarë tha Sadam Husein para se të varej (VIDEO)
Vdekje Amerikës! Vdekje Izraelit! Liri për Palestinën!” Këto ishin fjalët e fundit të Sadam Husein para se ai të varej në vitin 2006.Ish-këshilltari për siguri kombëtare Muvafak al-Rubai tregon momentet e fundit të ish-presidentit të Irakut.

“Ish-presidenti i Irakut, Sadam Husein i cili u dënua me vdekje në vitin 2006, mbeti i fortë deri në fund të jetës tij, duke mos treguar asnjë shenjë frike ose keqardhje për atë që kishte bërë. Ai ishte tepër i bindur se nuk kishte bërë asgjë gabim dhe as në momentet e fundit nuk kërkoi falje për krimet që kishte bërë”, thotë ish-këshilltari i tij. /albeu.com/
Shtuar më 08/05/2014, ora 16:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori