Izraeli vazhdon të vrasë civilë të pafajshëm (FOTO LAJM)

Izraeli vazhdon të bombardojë Gazën dhe si pasojë edhe të shkaktojë viktima civilë në rajonin e Gazës.

Të paktën 10 persona kanë gjetur vdekjen si pasojë e sulmeve ajrore të forcave izraelite mbi një shkollë në të cilën strehoheshin të zhvendosurit nga konflikti i Gazës.

Edhe pse ka rrënuar krejtësisht godina të tëra shkollash, Izraeli nuk ka dhënë asnjë koment lidhur me këtë, por ka vijuar ofensivën e saj ushtarake.

Shifrat e fundit flasin për 1.740 palestinezë të vrarë, si dhe për më shumë se 9.000 të tjerë të plagosur, si pasojë e konfliktit të nisur më tepër se tre javë më përpara.

Kujdes! Në foto ka dhe pamje të rënda /albeu.com/
Shtuar më 03/08/2014, ora 15:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori