Izraeli rifillon bombardimet mbi Gazan
Pas përfundimit të armëpushimit dypalësh, mes Izraelit dhe Hamasit, ushtria izraelite ka rinisur sulmet me bomba mbi Gaza.

“Këtë mëngjes, pas fillimit të sulmeve me raketa ndaj Izraelit, forcat e armatosura shënjestruan disa zona terroriste në Rripin e Gazës”, ka njoftuar ushtria në një komunikatë.

Sipas komunikatës, ushtria izraelite ka bombarduar me artileri të rëndë vetëm për të neutralizuar elementë "terroristë".

Dy prej këtyre predhave u lëshuan mbi Ashkelon (jug të Izraelit), 14 të tjera ranë jashtë zonave urbane, ndërsa dy të tjera ranë brenda Rripit të Gazës./albeu.com/
Shtuar më 08/08/2014, ora 13:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori