Izraeli po humb luftën
Revista javore angleze "The Economist" në numrin e saj të fundit ka publikuar një artikull lidhur me konfliktin e ashpër izraelito-palestinez.

Në shkrim flitet për turpin njerëzor që po bën Izraeli mbi civilët e pafajshëm në Gaza.

Titulli kryesor i revistës me famë botërore është "Të fitosh betejën, të humbësh luftën" dhe i është dedikuar Izraelit.

Sipas "The Economist", nëse Izraeli do të vazhdojë këtë politikë, mundet të fitojë betejën momentale, por se do të dalë e humbur nga lufta. /albeu.com/


Shtuar më 07/08/2014, ora 10:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori