Izraeli pengon anijen libiane
Albeu.com
Ushtria izraelite raportohet se ka filluar përpjekjet për të penguar anijen libiane me ndihma nga arritja në Gaza. Anija është dërguar nga fondacioni humanitar, Muammer Gadafi, që drejtohet nga djali i udhëheqësit të Libisë.
Në deklaratën e fondacionit thuhet se një luftanije izraelite është parë pranë anijes libiane.

Anija ishte nisur nga Greqia të shtunen dhe pritet të arrijë në ujërat territoriale të Gazës të mërkurën.
Shtuar më 13/07/2010, ora 22:54
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori