Ivanka anullon vizitën në Pekin, fansat të zhgënjyer
Duket se Ivanka Trump është një njeri shumë i preferuar në kinë.
Madje fansate saj ksihin ditë që i numëronin orët se kur ajo do të arrinte në Oekin për një vizitë.

"Ata janë një çift për t'u ndjekur, njerëz pozitivë dhe punëtorë. Ivanka është një njeri që më ngre humorin kur nuk ndihem mirë ", tha Chen Bo, një gazetare nga qyteti jugor i Guangzhou shkruan Albeu.com.

Guo Anni, një përfaqësuese e reklamave me bazë në Pekin, përshëndeti vajzën më të madhe të Donald Trump-it, si një model të bukurisë dhe fuqisë femërore: "Ivanka është padyshim si do doja unë të dukesha përjetë"

Megjithatë, udhëtimi i nxehtë i parashikuar i këtij muaji në Kinë nga vajza dhe dhëndri i presidentit, Jared Kushner,duket se është anulluar për shkak të marrëdhënieve me ulje ngritje mes Uashingtonit dhe Pekinit.

Qëndrimi i shtatorit u konceptua si një turne magjepsës, por intensivisht politik, që do të hapte rrugën për një vizitë shtetërore nga vetë presidenti më vonë këtë vit. Por mesa duket ftesa e ardhur nga Pekini është hedhur poshtë duke zhgënjyer të gjithë fansat dhe sigurisht edhe qeverinë kineze.

"Kina dhe SHBA kanë një komunikim të vazhdueshëm dhe kjo vizitë do të bëhet në kohën e duhur"- ishte përgjigja e paqartë e zëdhënësit Geng Shuang kur u pyetën nëse Ivanka do të vinte.

Mesa duket gjërat po përpiqen që të mbahen në mënyrë miqësore dhe vizita e Ivankës ndoshta do të përsëritet nëj herë tjetër. /albeu.com/
Shtuar më 09/09/2017, ora 12:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori