Italia në heshtje zgjedhore
Rreth 50 milionë votues do të drejtohen të dielën drejtë kutive të votimit për të zgjedhur zgjedhur kryeministrin dhe qeverinë që do i drejtojë 4 vitet e ardhshme.

Ndërsa dita e sotme përkon me ditën e heshjes elektorale. Sipas mediave italiene Partia Demokratike e qendres së majte e udhehequr nga Pier Luigi Bersani kryesonsondazhe, pas tij renditet koalicioni i qendres se djathte ku bejne pjese; partia “Populli i Lirise” e Silvio Berluskonit dhe “Liga e Veriut” e Roberto Maronit. /albeu.com/

Shtuar më 23/02/2013, ora 13:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori