E FUNDIT/ Eleminuan ish-policin Santiago Malko, ndalohet një person
Itali, PD merr besimin e Senatit
Senati Italian ka votuar me 169 pro formimit të qeverisë së re dhe duke shmangur kështu zgjedhjet e parakohshme në vendin fqinj.

Senati gjithashtu votoi besimin në qeverinë e Conte me 169 po, 133 kundër dhe 5 abstenime. Senatorët i dhanë dritën jeshile ekzekutivit të ri pasi debatuan tërë pasditen dhe dëgjuan përgjigjen e Presidentit të Këshillit.

I kënaqur nga ky votim, sekretari i PD Nicola Zingaretti shkruajti: “Tani fillon sfida e madhe: le të ndryshojmë së bashku Italinë”.
Shtuar më 10/09/2019, ora 20:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori