Itali, arrestohen 50 mafiozë
Arkiv
Policia italiane njoftoi arrestimin e qindra pjesëtarëve të mafias në dy operacione të ndara në Napoli dhe Sicili, ndërsa janë konfiskuar rreth 500 milionë euro. Në operacionin e parë në Napoli u arrestuan 50 pjesëtarë të klanit Lo Ruso, të cilët akuzohen për tregti me drogë dhe zhvatje.

operacionin tjetër në Katania u arrestuan 47 mafiozë, përfshirë zyrtarë lokalë dhe anëtarë të klaneve mafioze. (albe.com)
Shtuar më 03/11/2010, ora 14:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori