Ndryshon rezultati në Maqedoni, këtë raund e vështirë të zgjidhet presidenti (FOTO
Itali, 59 persona ne pranga per trafik droge
Albeu.com
59 trafikantë ndërkombëtarë droge janë arrestuar mëngjesin e sotëm në Itali, Shqiprëi dhe Belgjikë, në kuadë të një operacioni të nisur nga Guardia di Finanza e qytetit të Leçes në vendin fqinj.
Sipas informacioneve të fundit, gjatë operacionit janë sekuestruar një ton e gjysmë lëndë narkotike e tipit marijuanë dhe 10 kilogramë heroinë.

Ndërkohë, policia italiane e qytetit të Foxhias po zhvillon edhe një operacion tjetër për arrestimin e 23 personave, anëtarë të një rrjeti shpërndarësish droge me degëzime në qytetet e Romës dhe Bolonjës.
Shtuar më 19/02/2010, ora 15:33
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori