E FUNDIT/ Makina përplas 10 vjeçarin në Vlorë
Islanda s'do të jetë në BE
Qeveria e islandeze ka vendour të mos përfshihet në Bashkimin Evropian. Islanda madje ka ndërpreë çdo bisedim me Brukselin, duke shpërbërë ekipin negociator.

Islanda nuk do të jetë në BE, është konfirmuar nga ministri i Punëve të Jashtme Gunnar Bragi Sveinsson para Parlamentit.

"Ekziston konsensusi në qeveri mbi këtë çështje. Procesi është ndërprerë, por nuk e kemi mbyllur derën. Ne do të përmirësojmë komunikimin dhe të forcojmë lidhjet me Bashkimin Evropian, por pa anëtarësim", ka thënë ai. /albeu.com/
Shtuar më 16/09/2013, ora 11:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori