E FUNDIT/ Një plumb në kokë, vdes 26 vjeçari
ISIS planifkonte sulme në Uashington, arrestohet një person
Një person i quajtur Chrisopher Lee Cornell është vënë në prangat e policisë, pasi ai dyshohet se po planifikonte të kryente akt terrorist në Capitol Hill.

Cornell dyshohet se ka lidhje me ISIS dhe se ishte rekrutuar me qëllim që të kryente sulme terroriste.

Ai kishte parashikuar të shpërthente një bombë në Capital Hill.

FBI kishte vëzhguar me kujdes Cornellin, i cili edhe në rrjete sociale promovonte luftën e organizatës kriminale ISIS./albeu.com/
Shtuar më 14/01/2015, ora 23:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori