ISIS masakron 80 meshkuj në Irakun verior
Militantët në Irakun verior kanë masakruar dhe vrarë të paktën 80 meshkuj si dhe rrëmbyer disa gra dhe fëmijë të sektit fetar Yazidi, në një fshat pranë malit Sinjar.

Luftëtarët dëshmitarë të ngjarjes thanë se burrave iu është kërkuar të kthehen në islam ose të vdesin. Dhuna e udhëhequr nga ISIS ka shtyrë rreth 1.2 milionë pakica fetare të largohen nga shtëpitë e tyre.
Shtuar më 16/08/2014, ora 13:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori