ISIS kërcënon Vatikanin: "Gjak Krishtlindjesh, vetëm prisni!" (FOTO LAJM)

Shteti Islamik ka kërcënuar Vatikanin dhe Papa Françeskun në një faqe ëebi “SITE” e njohur si faqja që monitoron sulmet terroriste në botë, përcjell albeu.com.

Kërcënimi i publikuar thotë: "Gjak për Krishtlindje, vetëm prisni".

Analistët thonë se ISIS ka filluar të bëjë kërcënime të profilit në një përpjekje për të tërhequr vëmendjen nga rënia e saj ushtarake në Siri dhe Irak.

Fanatikët e ISIS-it kohët e fundit bënë një kërcënim kundër princit George, duke thënë: "Edhe familja mbretërore nuk do të lihet e vetme". /albeu.com/


Shtuar më 17/11/2017, ora 13:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori