ISIS kërcënon ambasadorët serbe: Do t'iu presim kokat
Grupi terrorist ISIS, që po kryen krime në Siri dhe në Irak, ka kërkcënuar me vdekje edhe diplomatët serbë në Damask.

Bëhet me dije se ISIS ka dërguar një letër në ambasadën e Serbisë në Siri, ku kërkohet që ambasadorët të largohen për shtatë ditë, ose përndryshe do ti vrasin, duke "ua prere kokat", transmeton Kurir.

Letra kërcënuese është lënë në oborrin e ambasadës.

Ngjarja është konfirmuar edhe nga ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç. /albeu.com/


Shtuar më 26/08/2014, ora 14:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori