ISIS-in do ta luftojnë ashpër
Forcat kurde të njohura si Pashmerga po planifikojnë një ofensivë kundër luftëtarëve të ISIS, që po luftojnë për Shtet Islamik në veri të Irakut.

Lajmi është bërë me dije nga zyrtarë të lartë kurdë.

Një zyrtar i lartë kurd ka thënë se ata i kanë përforcuar masat dhe numrin e ushtarëve për tiu kundërvënë forcave ekstremiste të ISIS. /albeu.com/

Shtuar më 04/08/2014, ora 16:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori