Ishulli i Kretës tronditet nga një tërmet i fuqishëm
Një tërmet i fuqishëm me magnidutë 5.4 ballë ka goditur mbrëmjen e sotme brigjet lindore të ishullit të Kretës.

Sipas Insitutit Gjeologjik të Athinës, lëkundja sizmike ishte në det, por ajo ka qenë në shtresa sipërfaqësore, çka e ka bërë atë të jetë i fuqishëm.

Dridhje u ndjenë veçanërisht dhe Karpathos, dhe në një pjesë të madhe të Rodosit.

Sipas deklaratave të banorëve lëkundja ishte shumë fortë.
Ende nuk ka raportohet për dëme në njerëz, por autoritetet lokale thanë se janë vënë re disa krisje muresh dhe dëmtime të lehta. /albeu.com/

Shtuar më 25/01/2017, ora 22:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori