Ish ndihmësi personal i Papës, të martën para gjyqit
Pritet të rifillojë të marten gjyqi ndaj ish-ndihmësit personal të Papës. Paolo Gabriele akuzohet për vjedhjen e dokumentave personale të Papës dhe dhënien e tyre një gazetari, i cili shkroi një libër lidhur me thëniet për korrupsion në Kishën Katolike.

46-vjeçari Gabriele, baba i tre fëmijëve doli para një gjykate të Vatikanit, ndërsa trupi gjykues prej 3 anëtarësh bëri të njohura disa fakte, sipas të cilave u vendos që personi tjetër i akuzuar, një ekspert kompjuterash i Vatikanit, do të gjykohet përmes një gjyqi të veçantë. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2012, ora 19:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori