Ish-drejtori i CIA konfirmohet zyrtarisht Sekretar i Shtetit
Pëlqej
Prej ditës së sotme posti i Sekretarit të Shtetit mban emrin e ish-drejtorit të CIA-s, Mike Pompeo

Lajmi është konfirmuar edhe nga Senati i Shteteve të Bashkuara.

Pompeo është akuzuar nga demokratët se ka pikëpamje anti-myslimane dhe qëndrime homofobike.

Pompeo ka marrë 57 vota për dhe 42 kundër në Senatin amerikan, duke u zgjedhur kështu në postin e kryediplomatit amerikan.

Senatorët republikanë, që kanë shumicën në Dhomën e Lartë, kanë votuar në mënyrë unanime për Pompeon. Edhe gjashtë demokratë kanë votuar pro zgjedhjes së Pompeos në këtë post. /albeu.com/
Shtuar më 26/04/2018, ora 20:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori