"Irma" kërcënon Floridan, jepet alarmi tek banorët
Pas uraganit Harvey që shkaktoi shkatërrime masive në Texas, tashmë është Florida ajo që po kërcënohet nga një tjetër uragan.

"Irma" është duke iu afruar Floridas dhe tashmë ka arritur forcën 4 duke detyruar autoritetet që të shpallin gjëndjen e emergjencës.

"Uragani Irma kërcënon jetën dhe pasurinë e banorëve. Wshtë e rëndësishme që të merren masa. Unë jam në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet përgjegjëse për gjëndjen dhe po e ndjekim nga afër atë"., - shpreh Rick Scott, guvernatori i Floridas. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2017, ora 11:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori